Ultra Sky Marathon 6xBabia 2017 Autor : Martens kategoria: Wydarzenia


Data rozpoczęcia: 2017-06-10 03:00:00


Data zakończenia: 2017-06-11 00:00:00Już 10 czerwca będzie miała miejsce następna edycja Regatta Babia Góra 2017. Biegi na 4-ch dystansach, każdy z nich wiedzie na Babią Górę!


 Ultra Sky Marathon 6xBabia 2017

 

Ponad 100 kilometrów, ponad 8000 m przewyższenia. 6xBabia Góra to 6  rozmaitych tras. Rozpoczynamy w pobliżu wyciągu  Mosorny Groń i przez Przełęcz Krowiarki przebiegamy na zbocze południowe Babiej Góry. Przed pierwszym podbiegiem na szczyt przed nami najwybitniej ?dzika? część trasy. Leśne zbiegi poza ścieżkami, przez wąwozy i strumienie, wiatrołomy są bardzo trudne technicznie lecz dostarczają rewelacyjnych wrażeń. To rozgrzewka przed trzema trudnymi podbiegami. 4; 3,4 i 5 kilometrów każdy  po ok. 800 m przewyższenia. Zawsze zawodnicy po wbiegnięciu na szczyt zbiegają tą samą drogą (pamiętaj ? pozdrów zawodnika, który w zasadzie się wspina:)). To najtrudniejszy odcinek trasy. Strumienie, zbiegi poza szlakami, wspinaczka + obszerna odległość między bufetami sprawi, ze będzie to trudny sprawdzian dla wielu zawodników. Na północną stronę przebiegamy przez  Małą Babią, kierujemy się w lewo i przyjemnym zbiegiem toczymy się w dół :). Po dobiegnięciu do Godnych Polecenia przez Bronę zaliczmy Babią numer 4. Zbiegamy do granicy Parku i najdłuższym, z największych rozmiarów przewyższeniem podbiegiem wbiegamy na szczyt przez najtrudniejszy technicznie odcinek ? Perć Akademików. Po powrocie tą samą drogą ostanie ? szóste wyzwanie. Poza turystycznymi szlakami trasa wiedzie w stronę Sokolicy przez Dolny i Górny Płaj, Perć Przyrodników. Z Sokolicy szlakiem czerwony ostatni podbieg na szczyt. Po trudnym technicznie zbiegu, po przekroczeniu drogi?runda honorowa i? META!!!
 
 Dla zawodników,  jakim uda się wbiec na Babią Górę pięć razy i dotrzeć do mety przed upływem 17 h przeprowadzona  pozostanie odrębna klasyfikacja. Trasę biegu trzeba pokonywać wg. oznaczeń i można ominąć tylko ostatni podbieg. Po wbiegnięciu na szczyt przez Perć Akademików należy szlakiem żółtym wrócić do Markowych Szczawin i czarnym, a potem szlakiem niebieskim dobiec do mety.
 
 Dodatkowa klasyfikacja będzie przeprowadzona także dla zawodników, którzy swoje zmagania z dystansem 6xBabia zakończą po 4xBabia i dotrą do mety przed upływem 17 h. Trasę biegu trzeba pokonywać wg. oznaczeń i można ominąć dwa ostatnie podbiegi. Od Markowych Szczawin czarnym, a potem szlakiem niebieskim należy dobiec do mety.

Regatta Ultramaraton 3xBabia Góra

 

 Ponad 70 kilometrów, ponad 5500 m przewyższenia.  Rozpoczynamy w pobliżu wyciągu Mosorny Groń i przez Przełęcz Krowiarki przebiegamy na zbocze południowe Babiej Góry. Przed pierwszym podbiegiem na szczyt przed nami ?dzika? część trasy. Leśne zbiegi poza ścieżkami, przez wąwozy i strumienie są bardzo trudne technicznie, jednakże dostarczają wspaniałych wrażeń. To rozgrzewka przed dwoma trudnymi podbiegami. 4; 3,4 kilometrów każdy  po ok. 800 m przewyższenia. Zawsze zawodnicy po wbiegnięciu na szczyt zbiegają tą samą drogą (pamiętaj ? pozdrów zawodnika, który w zasadzie się wspina:). To najtrudniejszy odcinek trasy. Strumienie, zbiegi poza szlakami, wspinaczka + obszerna odległość między bufetami sprawi, ze będzie to trudny sprawdzian dla wielu zawodników. Na północną stronę przebiegamy przez Małą Babią i okrężną drogą dobiegamy do Markowych Szczawin. Ostatni podbieg ? Perć Akademików. Powracamy przez Markowe w stronę wyciągu na Mosorny Groń. Po przekroczeniu drogi runda honorowa i? META!!!

Regatta Maraton Babia Góra 2017

 42,5 kilometrów, ponad 3000 m przewyższenia.  Rozpoczynamy w pobliżu wyciągu Mosorny Groń i po przekroczeniu ulicy trasą poza szlakiem dobiegamy do Perci Akademików. Przebiegamy przez wierzchołek i zbiegamy ścieżką wzdłuż granicy. Przed nami aktualnie najtrudniejszy odcinek trasy. Strumienie, zbiegi poza szlakami, wspinaczka plus ogromna odległość między bufetami sprawi, ze będzie to trudny sprawdzian dla wielu zawodników. Na północną stronę przebiegamy przez  Małą Babią, kierujemy się w lewo i przyjemnym zbiegiem toczymy się w dół :). Po dobiegnięciu do Markowych Szczawin zbiegamy w stronę wyciągu na Mosorny Groń czarnym, a później szlakiem niebieskim. Po przekroczeniu drogi runda honorowa i? META!!!

Regatta 1/2 Maraton Babia Góra 2017

 Ponad 23,5 kilometrów, 1450 m przewyższenia. Rozpoczynamy w sąsiedztwie wyciągu Mosorny Groń i po przekroczeniu ulicy poza szlakiem docieramy do Perci Przyrodników. Przez Sokolicę docieramy na szczyt Babiej Góry. Później idziemy w kierunku zachodnim w stronę przełęczy Brona i Małej Babiej. Równomiernym szybkim zbiegiem zbiegamy w dół i końcem zbiegu (do tej pory  aniżeli  inne biegi!) zawracamy w stronę Markowych Szczawin. Po dobiegnięciu do  Markowych Szczawin zbiegamy w stronę wyciągu na Mosorny Groń. Po przekroczeniu drogi runda honorowa i? META!

 

Więcej informacji : http://ultrababia.pl

źródło: Guiderunner.pl