Podręcznik Przygody Rowerowej Autor : Martens kategoria: Mapy i przewodniki
Produkt dostępny w sklepach:Świat widziany z poziomu rowerowego siodełka różni się od tego widzianego z za szyby samochodu. Jazda na rowerze jest przyjazna odkrywaniu nowych tras dla rowerzystów. Autorzy książki to doświadczeni rowerowi podróżnicy. Wspólnie przebyli na rowerach prawie 25 tys. kilometrów, odwiedzając ponad 20 krajów. W przewodniku znajdziemy relacje z wycieczek na Bałkany, do Mongolii, Wietnamu czy Sudanu. Znajdziemy informacje na temat organizacji wypraw, dane o kulturze odwiedzanych krajów. Idea książki jest prosta - za pomocą roweru można dostać się w każdy zakątek na świecie.


Myślisz, że świat już został odkryty i nic więcej nie jesteśmy w stanie odkryć? Kogo można spotkać na drogach, po jakich codziennie przemieszczają się tysiące ludzi? Co nas może wprowadzić w stan zaskoczenia? No i jak dobrze przygotować się do takich wypraw? Odpowiedzi na te i bardzo dużo innych pytań można znaleźć w Podręczniku przygody rowerowej.

Autorzy dzielą się w nim zdobytymi doświadczeniami w trakcie wielu wycieczek, w wielu różnych punktach na mapie świata. Radzą, jaki kierunek wybrać i w jaki sprzęt się zaopatrzyć oraz jak zorganizować wyprawę na rowerze i jak ją przeżyć. Przestrzegają przed potencjalnymi niebezpieczeństwami i niedogodnościami, a także ukazują, jak odpowiednio ich unikać.

Książka nie ma nudnej teorii, autorzy skupili się tylko na praktycznych aspektach. Najistotniejsze jest jednak to, że zachęcają do wypraw rowerowych. Na własnym przykładzie pokazują, że każda wycieczka jest do zrealizowania!

Anna Maciąg, Robert Maciąg - W 2006 roku wyjechali w długą drogę do Indii na złożonych własnoręcznie rowerach. Ekspedycja zajęła im piętnaście miesięcy. Odmieniła ich życie tak bardzo, że gdy wrócili nie mogli usiedzieć w domu i ponownie ruszyli w drogę. Nie była to byle jaka droga - legendarny Jedwabny Szlak. Razem przejechali ponad 22 tysiące kilometrów i odwiedzili ponad dwadzieścia państw. Od 2011 roku zamieszkują w Krainie Wygasłych Wulkanów w Górach Kaczawskich. Wykładają o świecie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W wolnym czasie planują kolejne podróże, piszą artykuły do prasy rowerowej oraz własne książki.