Mokry Stawek Autor : Martens kategoria: StawMokry Stawek znajduje się na wysokości około 1025m n.p.m. w paśmie Babiej Góry u podnóża szczytu Sokolicy.Wysokość : 1025.00 m n.p.m.

Mokry Stawek znajduje się na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego i jest największym stawem w paśmie Babiej Góry. Można do niego dojść idąc niebieskim szlakiem prowadzącym z Przełęczy Krowiarki do schroniska na Markowych Szczawinach. Staw znajduje się pod ścisłą ochroną. Jest uważany za typowe jezioro osuwiskowe.

Staw posiada uśrednioną powierzchnię około 450 m2, a średnia głębokość to 2 metry. W roku 1971 podczas pomiarów stwierdzono powierzchnię 865 m2 i głębokość 3,25 metra. Jednak w okresie suszy, woda z Mokrego Stawku wysycha. Najczęściej dochodzi do takiej sytuacji jesienią.

Przedstawicielem kręgowców żyjących w Mokrym Stawku są płazy. Rozmnażają się tutaj dwa gatunki traszek: górska i karpacka oraz żaba trawna. Spotkać można również gatunki stawonogów z rodziny pływakowatych, wioślakowatych i kałużnicowatych.